KONST / Litografier / Färglitografi 12475564
*
nr 1247 5564
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 104/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 18:07:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 18:49:01
1
1.000 kr
7/4 00:01:11
2
400 kr
7/4 00:01:11
1
450 kr (Budbetjänt)
7/4 00:03:46
2
500 kr
7/4 00:03:46
1
600 kr (Budbetjänt)
7/4 15:06:22
2
700 kr
7/4 15:06:22
1
800 kr (Budbetjänt)
7/4 15:07:58
2
900 kr
7/4 15:07:58
1
1.000 kr (Budbetjänt)
7/4 15:12:54
2
1.100 kr
8/4 18:02:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Vera Nilsson
nr 1247 5564
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 104/250. Motivet: 51x39 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 18:49:01 | 1 | 1.000 kr |
7/4 00:01:11 | 2 | 400 kr |
7/4 00:01:11 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
7/4 00:03:46 | 2 | 500 kr |
7/4 00:03:46 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/4 15:06:22 | 2 | 700 kr |
7/4 15:06:22 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/4 15:07:58 | 2 | 900 kr |
7/4 15:07:58 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
7/4 15:12:54 | 2 | 1.100 kr |
8/4 18:02:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Vera Nilsson
Vera Nilsson, svensk mÃ¥lare född i Jönköping 1888, död 1979.Läs mer om Vera Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vera nilsson
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29